Mechanika pojazdów samochodowych dotyczy najbardziej podstawowych czynności samochodowych wykonywanych przez wykwalifikowanych specjalistów. Oferowane przez nas usługi są bardzo zróżnicowane i uniwersalne, a przy tym mają niezwykłą skuteczność.

Co oferujemy w zakresie mechaniki pojazdowej? Kontrolę, naprawę lub wymianę elementów składających się na:

 • układ rozrządu
 • układ wydechowy
 • układ hamulcowy
 • układ olejowy
 • układ chłodzenia
 • układ zawieszenia
 • sprzęgła


Czy korzystanie z usług mechanika samochodowego zawsze ma sens?

Każdy właściciel samochodu czy jakiegokolwiek innego pojazdu chciałby ograniczyć wydatki związane z jego eksploatacją, a co za tym idzie, pragnie jak najrzadziej zjawiać się w serwisie samochodowym. Niestety takie podejście nie do końca jest dobrym rozwiązaniem. Najczęściej zjawiamy się u mechanika za późno, tzn. gdy nasz samochód już odmówił współpracy z nami lub naszą rodziną. Wizyty w serwisie samochodowym powinny być systematyczne jak badania profilaktyczne naszego stanu zdrowia. Samochód poniekąd jest jak organizm – kiedy dbamy o niego u dobrego mechanika , który zna nasze auto jak my nasz własny organizm, możemy uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji i najczęściej nie będziemy zaskoczeni sytuacją „popsuło się”. Wiedza, którą ma nasz mechanik pracujący w zaufanym serwisie samochodowym pozwala określić kiedy należy przeprowadzić naprawę, aby nie narazić się na bardzo wysokie dodatkowe koszty np.: holowanie z drugiego końca Polski lub z zagranicy. Najczęściej nasze polisy AC nie pokrywają w 100% kosztów holowania lub wynajęcia samochodu zastępczego. Mamy wtedy nie tylko popsuty urlop, ale także stres związany z usunięciem problemu jakim jest uszkodzony samochód. Producenci samochodów zalecają raz do roku lub co 10/15/30 tys km wizytę w serwisie samochodowym. Powinniśmy trzymać się tych wytycznych, gdyż podczas takich cyklicznych wizyt nasz mechanik ocenia stan techniczny naszego samochodu a ten stan bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo nasze i pozostałych uczestników ruchu drogowego.


Kiedy powinniśmy zjawić się u mechanika samochodowego?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, kiedy powinniśmy zjawić się u mechanika samochodowego, co za tym idzie przeprowadzić przegląd auta lub badania typowo diagnostyczne. W dalszym ciągu jest to dla nas nie coś oczywistego, a niekiedy wręcz przymus, nie zdajemy sobie sprawy, że najlepszym z możliwych rozwiązań jest profilaktyczne działanie co oznacza usuwanie wszystkich usterek na bieżąco. Pewnie, że w wielu przypadkach wizyta u mechanika samochodowego może być rzeczywiście bardzo kosztowna, lecz wpływ na to ma nie tyle cennik usług ale przede wszystkim zakres działań jakie należy wykonać by doprowadzić taki samochód do odpowiedniego stanu technicznego. Jeżeli chcemy poznać realną wartość użytkową samochodu przed jego zakupem lub sprzedażą, to na pewno mechanik pomoże nam w jej oszacowaniu a tym bardziej stwierdzi, czy takie auto jest warte swojej ceny.


Chcesz samodzielnie naprawić swoje auto?

Wbrew temu co się wydaje, w nowszych autach gdzie zamontowany jest komputer nawet wymiana oleju czy żarówki, może być nie lada wyzwaniem dlatego zastanówmy się czy tym bardziej samodzielna naprawa auta ma sens.


Zastanawiasz się dlaczego lepiej skorzystać z usług mechanika, niż próbować samemu rozwiązać jakikolwiek problem ponieważ:

 1. Nie posiadamy odpowiedniej wiedzy (o mechanice samochodowej wiemy bardzo niewiele).
 2. Samodzielna naprawa auta, może doprowadzić do jeszcze większych szkód.
 3. Nie mamy pojęcia jak naprawiać nowsze samochody, gdzie wiele uzależnione jest od wspomnianego komputera (często doprowadzamy do jego uszkodzenia).
 4. Ciężko namierzyć usterkę, gdyż w nowszych autach mechanik przeprowadza niezbędną do tego celu diagnostykę.
 5. Nie dysponujemy częściami zamiennymi (kupowanie ich na allegro bądź innych portalach czy stosowanie tańszych zamienników to poważny błąd, dobór właściwych części zostawmy warsztatowi).
 6. Większość z nas chce uczyć się mechaniki samochodowej na swoim aucie, co niestety kończy się powielaniem tych samych błędów.

Dlatego jeżeli zauważymy, usłyszymy lub dostrzeżemy jakiekolwiek niepojące sygnały czy objawy nie zwlekajmy, tylko czym prędzej oddajmy nasz samochód do mechanika.